Pracowity weekend braniewskich policjantów

i

Autor: KPP Braniewo Pracowity weekend braniewskich policjantów

Pracowity weekend braniewskich policjantów

2023-01-24 10:17

Pracowali na miejscu kolizji drogowej, interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników dróg, - tak w skrócie minął weekend policjantom z terenu powiatu braniewskiego. Funkcjonariusze wciąż przypominają – nie ma żadnej taryfy ulgowej wobec tych kierowców, którzy narażają siebie i innych !

W minioną sobotę (21.01) policjanci braniewskiej drogówki pracowali na miejscu poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Do zdarzenia doszło na drodze W507 w pobliżu m. Maciejewo (gm. Braniewo). W trakcie czynności na miejscu mundurowi ustali, że na prostym odcinku drogi 39-letni mieszkaniec gminy Braniewo nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim pojazdem, następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się prawidłowo jadącym pojazdem osobowym, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Na skutek zdarzenia 35-latek został hospitalizowany, na szczęście jeszcze tego samego dnia opuścił szpital. Za spowodowanie tego zdarzenia policjanci zdecydowali się ukarać 39-latka mandatem karnym w wysokości 1020 zł.

 Pomimo wysokich kar za wykroczenia drogowe wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy. Konsekwencje ignorowania przepisów ruchu drogowego poniósł pewien 42-latek, który w piątek (20.01.2023r.) w m. Piotrowiec (gm. Pieniężno) zdecydował się wyprzedzić inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Za swój czyn kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 pkt. To jednak nie był finał kontroli, gdyż mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownice pomimo orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek wieczorem (20.01.2023r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic Braniewa zatrzymali do kontroli drogowej nadjeżdżającego rowerzystę. Badanie trzeźwości 22-latka wskazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Do niechlubnego grona rowerzystów „na podwójnym gazie” dołączył 32-letni mieszkaniec Braniewa. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów „drogówki” w niedzielę rano (22.01.2023r.). W jego przypadku alkomat wskazał wynik ponad promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, w związku z czym policjanci skierowali wniosek o ukaranie do braniewskiego sądu.

P. MULLER: INFLACJA ZACZNIE SPADAĆ, WIDZIMY CO DZIEJE SIĘ NA ŚWIECIE

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska