Prezes z Braniewa z honorowym tytulem “Przyjaciela Warmii 2019”

i

Autor: arch. UM Braniewo O nadaniu tytułu “Przyjaciela Warmii” zadecydował zarząd Stowarzyszenia “Dom Warmiński”.

Prezes z Braniewa z honorowym tytułem “Przyjaciela Warmii 2019”

2020-11-27 7:51

Na tytuł “Przyjaciela Warmii 2019” zasłużył Zbigniew Kędziora, prezes Towarzystwa Miłośników Braniewa i szef Muzeum Ziemi Braniewskiej. Tak podziękowano za jego wieloletnią pracę i budowanie wizerunku Warmii.

O nadaniu tytułu “Przyjaciela Warmii” zadecydował zarząd Stowarzyszenia “Dom Warmiński”. Prezes Towarzystwa Miłośników Braniewa i szef Muzeum Ziemi Braniewskiej Zbigniew Kędziora od wielu lat na terenie Braniewa i nie tylko zajmuje się promocją historii regionu.

Uroczyste wręczenie ryngrafu oraz statuetki Kopernika, które upamiętniają nadanie honorowego tytułu "Przyjaciela Warmii 2019” odbyło się w trakcie mszy świętej w Bazylice Mniejszej w Braniewie, zakończonej wykładem "Powojenna historia Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie", poprowadzonym przez ks. kanonika dr. Jacka Wojtkowskiego.

- Drogi Zbyszku - jeszcze raz, w imieniu własnym i Mieszkańców Braniewa, serdecznie gratuluję, dziękuję i proszę o więcej wspaniałych inicjatyw – powiedział Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa, wręczając wyróżnienie prezesowi Towarzystwa Miłośników Braniewa.

Muzeum Historii Polski - budowa na półmetku

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: