Z tarasu widokowego podziwiać można Braniewo i  Zalew Wiślany

i

Autor: MH

Z tarasu widokowego podziwiać można Braniewo i Zalew Wiślany

2020-09-20 23:48

To jest pierwszy taras widokowy w Braniewie. Oddana do użytku wieża bramna to zabytek, który łączy historię i współczesność. Oprócz podziwiania zabytku, z tarasu widokowego możemy oglądać Braniewo i okolice, w tym m.in. Zalew Wiślany.

W mijający weekend (19 i 20 września) w Braniewie odbyło się oficjalne oddanie do użytku wyremontowanej wieży bramnej, która jest jedyną pozostałością Zamku Biskupiego w Braniewie. W wieży funkcjonować będą: Punkt Informacji Turystycznej i punkt widokowy.

Wieża Bramna pochodząca z przełomu XIII/XIV wieku to najstarszy zabytek murowany na Warmii. Dzięki projektowi pt. "Nowe życie Wieży Bramnej w Braniewie" na który  udało się pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej obiekt został uratowany.

Oficjalne otwarcie było świętem historii miasta, w którym wzięło udział wielu naukowców. W sobotę można było posłuchać  wykładów ich autorstwa w Braniewskim Centrum Kultury lub zobaczyć na telebimie,wystawionym na placu obok zabytku. W niedzielę na taras widokowy wejść mogli po raz pierwszy mieszkańcy Braniewa.

Jak działa Warsztat Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant