Profilaktyka Smyka rusza w teren prosto z Braniewa

i

Autor: MH Inauguracja projektu odbyła się podczas gali zorganizowanej w Braniewskim Centrum kultury.

"Profilaktyka Smyka" rusza w teren prosto z Braniewa

2021-09-06 5:24

Profilaktyka Smyka. Pod takim hasłem w Braniewie zainaugurowano policyjną akcję profilaktyczną skierowaną do najmłodszych.

Symbolem akcji jest Pola, bohaterka książki napisanej przez policjantkę z Braniewa: kom. Jolantę Sorkowicz. Dziewczynka na przykładzie własnych przygód pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Z każdej opresji uratuje ją bohater w niebieskim mundurze. Profilaktyczny potencjał akcji dostrzegł nadinspektor Tomasz Klimek - komendant wojewódzki Policji w Olsztynie, który pojawił się w Braniewie na inauguracji projektu.

Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Inauguracja projektu odbyła się podczas gali zorganizowanej w Braniewskim Centrum kultury. Teraz, pod skrzydłami generała, Pola “pofrunie” na Warmię i Mazury, by edukować najmłodszych. O Poli będzie można nie tylko przeczytać, ale i zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce, dyplomie.

Policjantka i zdolny 13-latek

Ilustracje do książki o przygodach Poli wykonał uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 z Braniewa,13-letni Wiktor Zygo. Powstała też piosenka promująca akcję, którą nagrano siłami sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pierwszy taniec Karoliny Małysz na weselu

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?