Przedświąteczna akcja braniewskich czołgistów

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Mikołaj z 9 brygady odwiedził Dom Dziecka we Fromborku.

Przedświąteczna akcja braniewskich czołgistów [ZDJĘCIA]

2020-12-17 23:56

Jak co roku Mikołaj z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odwiedził zaprzyjaźnioną placówkę: Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku. Do wychowanków domu trafiły 32. paczki smakołyków, 10 kartonów ze słodyczami i zabawkami oraz 3 tablety w prezencie od żołnierzy batalionów: zmechanizowanego i dowodzenia.

Przedświąteczna akcja charytatywna została zorganizowana już po raz 5-ty przez braniewskie koło Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa”, żołnierzy i pracowników 9 brygady. W poprzednich latach do placówki w ramach prezentów trafiły: telewizor, komputer stacjonarny i rzutnik  od żołnierzy z Braniewa.

Pomaganie sprawia im przyjemność

Żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych. Często angażują się w pomaganie poza służbą. W jednostce funkcjonuje też Wojskowy Klub HDK PCK, który organizuje cykliczne zbiórki krwi.

- Jesteśmy wdzięczni za pomoc udzielaną nam przez żołnierzy z 9 brygady. Zawsze o nas pamiętają, a my mając takie wsparcie czujemy się bezpiecznie - mówi Joanna Lewandowska, dyrektor Powiatowego Domu Dziecka "Słoneczne Wzgórze" we Fromborku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jak zrobić świąteczną zawieszkę na drzwi

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant