Przez śnieżycę karetka nie mogła dojechać do chorego. Transportowali go… na saniach [ZDJĘCIA]

i

Autor: Andrzej Brzozowski, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie

wiadomości

Przez śnieżycę karetka nie mogła dojechać do chorego. Transportowali go… na saniach [ZDJĘCIA]

2023-11-27 9:12

Zima mocno dała się we znaki mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego. Przez trudne warunki na drogach doszło do wielu kolizji i wypadków. W Radziejewie koło Pieniężna karetka pogotowia nie mogła dojechać do domu pacjenta. Dlatego zespół ratownictwa medycznego postanowił wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej transportować chorego do karetki na saniach lodowych.

Atak zimy w warmińsko-mazurskim. Strażacy i medycy chorego transportowali na saniach

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę (26 listopada) w okolicach Pieniężna w powiecie braniewskim. Mieszkaniec Radziejewa potrzebował pomocy medycznej. Niestety dojazd karetki pogotowia do miejsca zamieszkania poszkodowanego uniemożliwiły intensywne opady śniegu i grząski teren.

By dotrzeć na czas do chorego mężczyzny, zespół ratownictwa medycznego postanowił zaangażować do akcji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieniężnie.

- Mężczyzna był przez kilkaset metrów transportowany na saniach lodowych po śniegu, do miejsca, w którym znajdował się samochód zespołu ratownictwa medycznego. Przez cały czas przy poszkodowanym obecni byli ratownicy medyczni - poinformowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Pieniężno.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę również w Barczewie w powiecie olsztyńskim. Na osiedlu Zielone Wzgórze, w okolicy placu budowy, doszło do "uziemienia" karetki z pacjentem. Również w tym przypadku pomogli strażacy. - Działania straży pożarnej oraz mieszkańców osiedla polegały na przemieszczeniu karetki na drogę przy pomocy mięśni ludzkich - napisała na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie.

Zima na Podkarpacie przyszła już w listopadzie