Przyjdź i zobacz jak wygląda Twoje miasto nocą.  To zaproszenie na   wieczorne zwiedzanie wieży bramnej

i

Autor: MH Wieża przeszła gruntowny remont przy wsparciu środków pozyskanych z UE.

W weekend wieczorne zwiedzanie wieży bramnej. Zobacz, jak Braniewo wygląda nocą

2020-10-28 23:50

Wieczorne zwiedzanie wieży bramnej to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie. Biblioteka jest administratorem zabytku oddanego do użytku po generalnym remoncie we wrześniu br. O szczegółach czytaj na ESKA Braniewo.

Wieża Bramna w Braniewie to najstarszy, murowany zabytek Warmii. Pochodzi z przełomu XIII/XIV wieku Jest jedyną pozostałością po dawnym zamku biskupów warmińskich. Wieża przeszła gruntowny remont przy wsparciu środków pozyskanych z UE. W oddanym do użytku zabytku (20 września br.) funkcjonuje taras widokowy, z którego korzysta wielu chętnych.

W sobotę (31 października) będzie doskonała okazja do tego, by zwiedzić braniewską wieżę i zobaczyć miasto nocą. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych w godz. od 16:00 do 20:00.

Przypominamy, że w październiku wieża bramna czynna jest codziennie. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Godziny funkcjonowania zabytku najlepiej sprawdzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a my przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie zwiedzania.

Protest uczniów w Gdańsku
Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?