Przyłącz się do akcji sprzątania rzeki Pasłęki!

i

Autor: arch. Stowarzyszenie Poszukiwawczo - Historyczne "Batory" w Braniewie Akcji sprzątania rzeki Pasłęki cieszy się dużym zainteresowaniem.

Przyłącz się do akcji sprzątania rzeki Pasłęki!

2021-06-02 8:52

W sobotę 5 czerwca w Braniewie odbędzie się kolejna edycja akcji związanej z czyszczeniem rzeki Pasłęki pod hasłem „Czyste i bezpieczne wakacje”. Rzekę sprzątać będą płetwonurkowie, poszukiwacze historii, strażacy, wędkarze i mieszkańcy.

Inicjatorem akcji jest Andrzej Barański ze Stowarzyszenia Historyczno - Poszukiwawczego "Batory" z Braniewa i płetwonurek współpracujący ze Stowarzyszeniem "Scubomaniak”, którego wspiera Państwowa Straż Pożarna w Braniewie. Wszystko odbywać się będzie przy drewnianym moście przy rynku od strony ul. Portowej w Braniewie. Sprzątanie Pasłęki odbędzie się w sobotę 05 czerwca od godziny 08:00. Organizatorzy akcji zapraszają mieszkańców do obserwowania poszukiwań, wsparcia w działaniach poprawiających wygląd rzeki Pasłęki.

Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze "Batory" z Braniewa organizuje akcję sprzątania rzeki, do udziału w której przyłączyli się m.in. płetwonurkowie, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ,wędkarze z PZW w Braniewie oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Oprócz sprzątania brzegów rzeki Pasłęki płetwonurkowie będą również czyścić koryto rzeki. Poprzednie akcje zakończyły się sukcesem w postaci wydobytych, usuniętych zanieczyszczeń i śmieci, które skutecznie wypełniły podstawione kontenery na śmieci. Dodatkowa atrakcja to pokaz ratownictwa medycznego oraz możliwość zapoznania się przez najmłodszych z pojazdami pożarniczymi.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bocian Toto został wyrzucony z gniazda. Miał wielkie szczęście
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?