Znamy termin inauguracji Międzynarodowego Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku

i

Autor: MFMO Fromborskie organy to jeden z najlepszych tego typu instrumentów w Polsce.

Znamy termin inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku

2021-05-31 6:16

Miłośnicy Fromborka i muzyki organowej powinni zaplanować czas na tegoroczne koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, które odbywają się w Bazylice Archikatedralnej na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku. Będzie to już 54. edycja festiwalu. Inauguracja w czerwcu.

W tym roku organizatorzy zaplanowali 7 koncertów festiwalowych. Zapraszają w soboty o godz. 19:30 oraz w niedzielę 15.08.2021 o godz. 15:30. Oprócz organistów tegoroczny festiwal to także wielu innych wspaniałych muzyków. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Koncert inaugurujący 54 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej odbędzie się w sobotę, 26.06.2021 roku. O godz. 19:30 w bazylice archikatedralnej we Fromborku wystąpią: Martin Gregorius, który zagra na organach oraz fleciści: Agata Kielar Długosz i Łukasz Długosz.

Program koncertu:

  • Eugène Gigout - Grand chœur dialogué
  • Jan Sebastian Bach - Kantata BWV 156 "Ich stehe mit einem Fuß im Grabe”: Aria na 2 fletyIwona Kisiel - Duo "Heart to heart" na 2 flety
  • Grażyna Pstrokońska-Nawratil - Ecco na 2 flety Sigfrid Karg-Elert - Schmücke dich, o liebe Seele op. 65, nr 51, Nun danket danket alle Gott op. 65, nr 9
  • Ave Maria op. 106, nr 2
  • Adam Sławiński - Dodecanzonetta na 2 flety
  • Wolfgang Amadeusz Mozart - Andante G-dur KV 299 na 2 flety
  • Martin Gregorius - Improwizacja na zadane przez publiczność tematy.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Festiwal kwiatów i roślin
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?