“Rajd po krew” zawitał do Braniewa

i

Autor: arch. UM Braniewo Z Januszem Kobyłką spotkała się zastępczyni burmistrza Braniewa, Anna Kapusta.

“Rajd po krew” zawitał do Braniewa

2021-08-23 23:33

W sierpniu Braniewo odwiedził Janusz Kobyłka, pasjonat kolarstwa z Lubartowa, który w ramach akcji społecznej ,,Rajd po krew" w ciągu miesiąca pokona na rowerze ponad 2000 km. To jego wkład w promocję krwiodawstwa.

Druga edycja akcji rozpoczęła się 2 sierpnia pod hasłem „Honorowi Dawcy Krwi mają złote serca". Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Janusz Kobyłka w ramach akcji społecznej ,,Rajd po krew" okrąży całą Polskę, a trasa przejazdu stworzy na mapie kształt wielkiej kropli krwi. "Kropelkę do tej kropli" dołączyło także Braniewo, które na trasie rajdu znalazło się nie przypadkowo.

- Z wielką przyjemnością gościliśmy przedstawiciela akcji ,,Rajd po krew" w Urzędzie Miasta Braniewa. W końcu w naszym mieście idea krwiodawstwa ma się naprawdę dobrze. Istnieje kilka klubów Honorowych Dawców Krwi, a każda organizowana zbiórka krwi cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców – czytamy na oficjalnym, miejskim profilu na Facebooku.

Z  Januszem Kobyłką spotkała się zastępczyni Burmistrza Braniewa, Anna Kapusta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?