Ratownicy utknęli w zaspie śnieżnej, ale się nie poddali. Do chorej dotarli ciągnikiem

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Strażacy i medycy stanęli na wysokości zadania.

Ratownicy utknęli w zaspie śnieżnej, ale się nie poddali. Do chorej dotarli ciągnikiem

2021-02-11 23:57

Medycy, którzy wezwani zostali do 81- letniej mieszkanki gminy Lelkowo utknęli w zaspie śnieżnej. By dostać się do chorej skorzystali z pomocy strażaków – ochotników. Do oczekującej pomocy kobiety dotarli wykorzystując ciągnik rolniczy.

Zima powróciła do nas na dobre. Jest pięknie, ale czasami nadmiar śniegu bywa kłopotliwy. Jednym z ostatnich przykładów jest akcja ratownicza, którą przeprowadzono w gminie Lelkowo.

Ratownicy utknęli w zaspie

Medycy, którzy wezwani zostali do 81- letniej mieszkanki gminy Lelkowo utknęli w zaspie śnieżnej. Niezbędna okazała się pomoc strażaków. Działania na miejscu jako pierwsi rozpoczęli strażacy – ochotnicy z OSP Lelkowo.

- Z wykorzystaniem ciągnika rolniczego ratownik medyczny pokonał zaśnieżony i zasypany odcinek drogi  docierając do oczekującej na pomoc kobiety. Dodatkowo strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wykorzystali pojazd terenowy, którym przedzierali się poprzez okoliczne zaspy i pola dojeżdżając po kilku minutach do gospodarstwa – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Do akcji włączyli się strażacy

81-letnie mieszkanka Giedawy została przetransportowana w asyście ratownika medycznego pojazdem pożarniczym do drogi gminnej, gdzie została przekazała załodze zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna. Całość działań obserwował obecny Wójt Gminy Lelkowo, który uruchomił również ciągnik wyposażony w pług. Z uwagi na charakter zgłoszenie na miejsce skierowano również strażaków z KM PSP w Elblągu wyposażonych w quada na gąsienicach.

Na szczęście interwencja służb okazała się skuteczna, a 81- letnia mieszkanka trafiła do szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Driftował po zamarzniętej rzece. Obok bawiły się dzieci!
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE