Ratownicy utknęli w zaspie śnieżnej, ale się nie poddali. Do chorej dotarli ciągnikiem

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Strażacy i medycy stanęli na wysokości zadania.

Ratownicy utknęli w zaspie śnieżnej, ale się nie poddali. Do chorej dotarli ciągnikiem

2021-02-11 23:57

Medycy, którzy wezwani zostali do 81- letniej mieszkanki gminy Lelkowo utknęli w zaspie śnieżnej. By dostać się do chorej skorzystali z pomocy strażaków – ochotników. Do oczekującej pomocy kobiety dotarli wykorzystując ciągnik rolniczy.

Zima powróciła do nas na dobre. Jest pięknie, ale czasami nadmiar śniegu bywa kłopotliwy. Jednym z ostatnich przykładów jest akcja ratownicza, którą przeprowadzono w gminie Lelkowo.

Ratownicy utknęli w zaspie

Medycy, którzy wezwani zostali do 81- letniej mieszkanki gminy Lelkowo utknęli w zaspie śnieżnej. Niezbędna okazała się pomoc strażaków. Działania na miejscu jako pierwsi rozpoczęli strażacy – ochotnicy z OSP Lelkowo.

- Z wykorzystaniem ciągnika rolniczego ratownik medyczny pokonał zaśnieżony i zasypany odcinek drogi  docierając do oczekującej na pomoc kobiety. Dodatkowo strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wykorzystali pojazd terenowy, którym przedzierali się poprzez okoliczne zaspy i pola dojeżdżając po kilku minutach do gospodarstwa – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Do akcji włączyli się strażacy

81-letnie mieszkanka Giedawy została przetransportowana w asyście ratownika medycznego pojazdem pożarniczym do drogi gminnej, gdzie została przekazała załodze zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna. Całość działań obserwował obecny Wójt Gminy Lelkowo, który uruchomił również ciągnik wyposażony w pług. Z uwagi na charakter zgłoszenie na miejsce skierowano również strażaków z KM PSP w Elblągu wyposażonych w quada na gąsienicach.

Na szczęście interwencja służb okazała się skuteczna, a 81- letnia mieszkanka trafiła do szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Driftował po zamarzniętej rzece. Obok bawiły się dzieci!
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?