Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł

i

Autor: www.pixabay.com Rowerzysta dostał mandat zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia 2022r.

Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 zł

2022-01-18 9:27

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli rowerzysta. 40-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez policjantów z Braniewa mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci braniewskiej „drogówki” podczas jednego ze swoich ostatnich patroli zwrócili uwagę na pewnego rowerzystę, który przejeżdżał swoim jednośladem po pasach. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Tuż po zweryfikowaniu tożsamości cyklisty policjanci przystąpili do zbadania jego stanu trzeźwości.

Na podwójnym gazie

Okazało się, że 40-latek włączył się do ruchu mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia 2022r. nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Dodatkowo, odpowiedział za jeszcze jedno wykroczenie – jazdy po pasach, za co policjanci ukarali go  dodatkowym mandatem w wysokości 50 zł.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego
Sonda
Czy zapłaciłbyś prawie 4 tysiące złotych za bilet na koncert Adele?