policja

i

Autor: KPP Braniewo Rowerzysta wjechał pod samochód. Policjanci apelują: zadbajcie o bezpieczeństwo!

Rowerzysta wjechał pod samochód. Policjanci apelują: zadbajcie o bezpieczeństwo!

2021-05-14 9:49

Do groźnego zdarzenia doszło na jednej z dróg powiatu braniewskiego. 76-letni rowerzysta z Pieniężna nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod samochód.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem nie zachował należytej ostrożności podczas manewru mijania, w wyniku czego skręcił na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego fiata.  

Na miejsce skierowano patrol „drogówki”. Na szczęście rowerzysta nie odniósł obrażeń.

Policjanci apelują - rowerzysto zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Lubią i korzystają z niego zarówno dzieci i młodzież, dorośli i seniorzy. Jest ekonomiczny, ekologiczny i wskazany przy chęci zadbania o aktywność fizyczną. Wiosenna aura sprzyja przejażdżkom, każdy rowerzysta musi jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Należy jednak pamietać, że kask chroni głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Z kolei kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych i po zmierzchu.

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE