Ruszyła odnowa budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie

i

Autor: fanpejdż Starostwo Powiatowe w Braniewie Ruszyła odnowa budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie

Ruszyła odnowa budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie

2021-08-02 8:39

Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie. Środki na zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach planowanej termomodernizacji zostaną przeprowadzone prace remontowe polegające m.in. na: dociepleniu budynku wraz z wymianą stolarki okiennej, modernizacją kotłowni, wymianą kotłów węglowych na gazowe oraz rozbiórką starego komina.

W ramach planowanych prac uwzględnione jest również częściowe dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych.

– Zgodnie z planowanymi wydatkami na inwestycje przewidzianymi do realizacji w 2021roku rozpoczęte zostały prace termomodernizacyjne budynku Zarządu Dróg Powiatowych. Inwestycja ta pozwoli zmniejszyć emisję spalin i zaoszczędzić na nadmiernych wydatkach na ogrzewanie – mówi Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom.

W ramach funduszu Powiat Braniewski otrzymał dofinansowanie 2 000 000 zł. Środki własne Powiatu Braniewskiego to 651 000 zł, a całkowity koszt inwestycji to 2 651 000 zł. Zakończenie prac przewidziane jest na 2022 rok.

Powstańcy zaatakowali Dworzec Wschodni. Inscenizacja historyczna na Pradze

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?