Samochód dachował i wpadł do rowu.  Na drogach powiatu braniewskiego panują trudne warunki [ZDJĘCIA]

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Volkswagenem podróżowało dwóch mężczyzn. Na szczęście obaj nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Samochód dachował i wpadł do rowu. Na drogach powiatu braniewskiego panują trudne warunki [ZDJĘCIA]

2021-01-04 23:59

Z powodu kapryśnej i zmiennej pogody na drogach powiatu braniewskiego panują trudne warunki do jazdy. Jest przede wszystkim ślisko, o czym przekonało się już kilku kierowców. Auto jednego z nich dachowało i zatrzymało się w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi.

04 stycznia 2021 roku, kila minut po godz. 11:00 braniewscy strażacy odebrali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego. Okazało się, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 507, w pobliżu miejscowości Zakrzewiec gm. Braniewo kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad pojazdem. Samochód dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Volkswagenem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy samodzielnie opuścili rozbite auto przed przybyciem służb ratowniczych. - Na szczęście obaj nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, sprawdzono rozbity pojazd oraz odłączono akumulator – informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Na miejsce kolizji skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego braniewskiej policji. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Strażacy zwracają się z apelem o ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach, podczas zmiennych warunków pogodowych.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?