Saperzy z Braniewa podsumowali 2022 rok

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Jedna z niebezpiecznych pamiątek, które w 2022 roku podjęli saperzy z Braniewa podczas swoich interwencji.

Saperzy z Braniewa podsumowali 2022 rok

2023-01-03 6:53

Żołnierze z patrolu saperskiego działającego w 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej od lat walczą z „zardzewiałą śmiercią”. Tak nazywa się wciąż odnajdywane niebezpieczne pozostałości po II wojnie światowej.

W 2022 roku saperzy z Braniewa (patrol saperski nr 9 funkcjonujący w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej)  zrealizowali 230 interwencji. Podjęli i zneutralizowali prawie 2 tys. 200 niewybuchów i niewypałów. Najwięcej było wojennej amunicji strzeleckiej, pocisków artyleryjskich i granatów moździerzowych, ale trafiały się też miny, pociski rakietowe i bomby lotnicze.

Znalazłeś, nie dotykaj!

Niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Dlatego, w przypadku znalezienia pamiątek wojny, zwanych potocznie "zardzewiałą śmiercią", w żadnym wypadku nie wolno ich dotykać. Miejsce znalezienia niewybuchu należy wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich i zgłosić zdarzenie na policję.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Naładujesz samochód elektryczny w trakcie jazdy | ESKA XD - Prosto z salonu #65
Sonda
Obchodzicie dzień babci i dzień dziadka?