Saperzy z Braniewa zniszczyli kolejną bombę

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Tym razem nie trzeba było przeprowadzać ewakuacji. Bombę znaleziono z dala od siedzib ludzkich.

Saperzy z Braniewa zniszczyli kolejną bombę

2022-06-28 11:09

To już druga bomba lotnicza odnaleziona w czerwcu br. w Braniewie i okolicach. Na początku miesiąca niebezpieczną pamiątkę po II wojnie światowej wykryto w Braniewie w rzece Pasłęce, tym razem niewybuch został odkryty podczas rutynowego patrolu straży leśnej w Gronowie.

Saperzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej potwierdzili odnalezienie bomby lotniczej typu FAB -100 produkcji radzieckiej.

Bomba o wadze 100 kg.

Bomba posiadała dwa różnego typu zapalniki w części przedniej i tylnej, miała 77 cm długości, średnice 27,5 cm i wagę 100 kg – relacjonują żołnierze z patrolu saperskiego. Strefa niebezpieczna wynosiła 1000 m, ale w związku z tym, że odkrycie miało miejsce w lesie, tym razem obyło się bez ewakuacji ludności. Niebezpieczna pamiątka została zniszczona przez saperów i już nikomu nie zagraża.

Saperzy proszą o ostrożność

- Pamiętajmy jednak, że niewybuchy mogą być wszędzie. Jeżeli zobaczysz coś podejrzanego: nie dotykaj, zadzwoń pod nr. tel. 112 – przypominają saperzy z 9 brygady.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pokaz pierwszej pomocy
Sonda
Czy Polsce grozi susza?