Saperzy z Braniewa zniszczyli kolejną bombę

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Tym razem nie trzeba było przeprowadzać ewakuacji. Bombę znaleziono z dala od siedzib ludzkich.

Saperzy z Braniewa zniszczyli kolejną bombę

2022-06-28 11:09

To już druga bomba lotnicza odnaleziona w czerwcu br. w Braniewie i okolicach. Na początku miesiąca niebezpieczną pamiątkę po II wojnie światowej wykryto w Braniewie w rzece Pasłęce, tym razem niewybuch został odkryty podczas rutynowego patrolu straży leśnej w Gronowie.

Saperzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej potwierdzili odnalezienie bomby lotniczej typu FAB -100 produkcji radzieckiej.

Bomba o wadze 100 kg.

Bomba posiadała dwa różnego typu zapalniki w części przedniej i tylnej, miała 77 cm długości, średnice 27,5 cm i wagę 100 kg – relacjonują żołnierze z patrolu saperskiego. Strefa niebezpieczna wynosiła 1000 m, ale w związku z tym, że odkrycie miało miejsce w lesie, tym razem obyło się bez ewakuacji ludności. Niebezpieczna pamiątka została zniszczona przez saperów i już nikomu nie zagraża.

Saperzy proszą o ostrożność

- Pamiętajmy jednak, że niewybuchy mogą być wszędzie. Jeżeli zobaczysz coś podejrzanego: nie dotykaj, zadzwoń pod nr. tel. 112 – przypominają saperzy z 9 brygady.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pokaz pierwszej pomocy
Sonda
Czy Polsce grozi susza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE