Strażacy ćwiczyli na granicy

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Ćwiczenia odbyły się pod hasłem "Granica 2021".

Strażacy ćwiczyli na granicy

2021-09-09 6:27

W jednym z budynków na drogowym przejściu granicznym w Gronowie doszło do pożaru. Trzeba było ewakuować ludzi. Na szczęście to nie wydarzyło się naprawdę. To scenariusz ćwiczeń, które tam przeprowadzono.

Scenariusz ćwiczeń pod hasłem “Granica 2021” to zbiór zdarzeń, które mogły by się wydarzyć naprawdę. Dlatego odpowiednie służby muszą od czasu do czasu przećwiczyć współdziałanie na miejscu zdarzenia, przekazywanie i zbieranie informacji o powstałym zagrożeniu.

Pożar i inne zdarzenia

W tym wypadku pożar spowodował zamieszanie, byli ranni. Doszło nawet do kolejnego zdarzenia, w wyniku którego jeden z pracowników przejścia granicznego został ranny po uderzeniu przez pojazd gospodarczy.

Wspólne ćwiczenia służb ratowniczych

Oprócz strażaków w działaniach zaangażowani byli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Braniewie, Krajowej Administracji Skarbowej, Komendy Powiatowej Policji i pracownicy przejścia granicznego. W trakcie ćwiczeń kontroli poddano poprawność działania systemu sygnalizacji pożarowe, działanie sieci hydrantowej oraz możliwość poboru wody zewnętrznego zbiornika ppoż. Dodatkowo strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy w tym wykorzystania AED.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

75. rocznica urodzin Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdy wspominają artystę

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?