Strażacy - ochotnicy z Płoskini mają nowy samochód

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy – ochotnicy z OSP w Płoskini odebrali fabrycznie nowe Volvo FL 280 4 x 4.

Strażacy - ochotnicy z Płoskini mają nowy samochód. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA]

2020-11-16 6:11

Nowoczesny pojazd pożarniczy zastąpił w służbie ponad 30 -letniego Stara. Nowa jednostka wyposażona została m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów oraz środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, działko wodno – pianowe, wyciągarkę elektryczną oraz autopompę i oświetlenie LED.

- Dzięki pozyskaniu nowego wozu zwiększy się efektywność działania jednostki OSP Płoskinia oraz profesjonalizm strażaków podczas realizacji działań ratowniczo – gaśniczych, a tym samym podniesie się poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy zbudowany na podwoziu Volvo to kolejny nowoczesny samochód pożarniczy, który trafił do jednostki OSP z terenu powiatu braniewskiego. Pojazd wyposażony wyposażony został w dwa głośniki każdy o mocy 100W, sygnał pneumatyczny, oświetlenie LED, zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów oraz środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, działko wodno – pianowe, wyciągarkę elektryczną oraz autopompę.

Samochód kosztował prawie 800 tys. złotych. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu, które pochodzi z: Urzędu Gminy w Płoskini, Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środków, które przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar w szpitalu w KATOWICACH
Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?