Strażacy powiatu braniewskiego  ugasili kolejny pożar komina w sezonie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Pożar sadzy – Podleśne gm. Braniewo.

Strażacy powiatu braniewskiego ugasili kolejny pożar komina w sezonie

2023-01-23 10:41

Zapalenie się sadzy w kominie to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów budynków w okresie grzewczym – przypominają strażacy z powiatu braniewskiego i przypominają o obowiązku czyszczenia i kontroli przewodów kominowych

Strażacy przypominają o obowiązku czyszczenia i kontroli przewodów kominowych. I nie chodzi tu o walory estetyczne, a o bezpieczeństwo. Za ostrzeżenie może posłużyć przykład z niedzieli, 22 stycznia 2023 roku. W jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Podleśne w gminie Braniewo doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Ogień ugasili strażacy z jednostki OSP Gronowo.

- Zapalenie się sadzy w kominie to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów budynków w okresie grzewczym – przypominają strażacy.

Należy pamiętać, że każdy pożar sadzy niszczy komin. Powstająca wtedy wysoka temperatura powoduje wykruszanie spoin między cegłami i w konsekwencji rozszczelnienia przewodu kominowego. To z kolei może powodować przedostawanie się dymu i trujących gazów (w tym groźny, niewyczuwalny tlenek węgla – czad) do pomieszczeń mieszkalnych zagrażający ludzkiemu zdrowiu i życiu. Zadbaj o własne bezpieczeństwo - apelują strażacy powiatu braniewskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym. Wystawa luksusowych i słynnych aut
Sonda
Czy cieszysz się, że zima jest łagodna?