Strażacy powiatu braniewskiego  ugasili kolejny pożar komina w sezonie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Pożar sadzy – Podleśne gm. Braniewo.

Strażacy powiatu braniewskiego ugasili kolejny pożar komina w sezonie

2023-01-23 10:41

Zapalenie się sadzy w kominie to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów budynków w okresie grzewczym – przypominają strażacy z powiatu braniewskiego i przypominają o obowiązku czyszczenia i kontroli przewodów kominowych

Strażacy przypominają o obowiązku czyszczenia i kontroli przewodów kominowych. I nie chodzi tu o walory estetyczne, a o bezpieczeństwo. Za ostrzeżenie może posłużyć przykład z niedzieli, 22 stycznia 2023 roku. W jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Podleśne w gminie Braniewo doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Ogień ugasili strażacy z jednostki OSP Gronowo.

- Zapalenie się sadzy w kominie to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów budynków w okresie grzewczym – przypominają strażacy.

Należy pamiętać, że każdy pożar sadzy niszczy komin. Powstająca wtedy wysoka temperatura powoduje wykruszanie spoin między cegłami i w konsekwencji rozszczelnienia przewodu kominowego. To z kolei może powodować przedostawanie się dymu i trujących gazów (w tym groźny, niewyczuwalny tlenek węgla – czad) do pomieszczeń mieszkalnych zagrażający ludzkiemu zdrowiu i życiu. Zadbaj o własne bezpieczeństwo - apelują strażacy powiatu braniewskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym. Wystawa luksusowych i słynnych aut
Sonda
Czy cieszysz się, że zima jest łagodna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE