Strażacy z Braniewa i pogranicznicy ćwiczyli na lodzie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Panujące wcześniej niskie temperatury skuły powierzchnię zbiornika wodnego lodem.

Strażacy z Braniewa i pogranicznicy ćwiczyli na lodzie

2021-01-25 6:22

Wspólne ćwiczenia ratownicze przeprowadzili strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie i funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej wchodzącego w skład Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Areną ich działań były zamarźnięte wody Zalewu Wiślanego.

To były kolejne wspólne ćwiczenia strażaków PSP oraz funkcjonariuszy MOSG w zakresie doskonalenia technik ratowniczych.

- Zrealizowane ćwiczenia to forma doskonalenia zawodowego obu formacji mundurowych w zakresie działań ratowniczych, dedykowanych dla osób pod którymi załamał się lód. Powierzchnia i dostęp do ewentualnych osób poszkodowanych wymaga od mundurowych wykorzystanie pełnego potencjału sprzętowego dedykowanego do działań. Mundurowi wykonali kilka scenariuszy podejmowania osób poszkodowanych znajdujących się na powierzchni lodu. W ćwiczeniach uczestniczył poduszkowiec SG-412 należący do Morskiego Oddziału Straży Granicznej – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie.

Funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej stacjonują w bazie w Starej Pasłęce czuwając nad bezpieczeństwem osób, które korzystają z Zalewu Wiślanego. W bazie Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej znajdują się dwa poduszkowce typu Griffon 2000 TD Mk III, które są w pełnej gotowości do podjęcia działań ratowniczych.

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"