Stworzyli warsztat produkcyjny lewego spirytusu

i

Autor: WMOSG Stworzyli warsztat produkcyjny "lewego" spirytusu

Stworzyli warsztat produkcyjny "lewego" spirytusu

2021-11-18 8:44

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili nielegalny spirytus o szacunkowej wartości 49 tys. zł. Małżeństwo z Gdyni po raz kolejny usłyszało zarzuty przetwarzania alkoholu etylowego. Ich lewy biznes polegał na tym, że ze środków do dezynfekcji robili lewy spirytus

Wszystko zaczęło się od przeszukania pomieszczeń garażowych w Gdyni pod koniec sierpnia br. Wówczas funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili ponad 370 litrów spirytusu bez akcyzy. Szacunkowa wartość zdeponowanego alkoholu to 30 tys. zł. Wtedy to gdyńskie małżeństwo straciło cały sprzęt do oczyszczania alkoholu. Zdeponowano m.in.: pompę do przelewania wyrobów spirytusowych, filtry, zbiornik 200-litrowy, nagrzewarkę, kapslownice do butelek. Ponadto zabezpieczono  około 300 pustych butelek, preparat do dezynfekcji o wadze 15 kg, prawie 200 etykiet z napisem spirytus rektyfikowany 95% oraz nakrętki do butelek.

45-letnia kobieta i jej 57-letni małżonek nie przejęli się stratą nielegalnego towaru i urządzeń do jego wytwarzania. Szybko odbudowali „warsztat produkcyjny”, zmieniając lokalizację. Tym razem nielegalna działalność miała miejsce w jednym z domków na terenie ośrodka wypoczynkowego, w powiecie puckim. Wczoraj funkcjonariusze SG ujawnili kolejny spirytus, ich produkcji. Zabezpieczyli 230 litrów alkoholu o wartości prawie 19 tys. zł. Zdeponowali pompy, filtry, kapslownicę, nakrętki do butelek.

Małżeństwo usłyszało zarzuty wytwarzania nielegalnych wyrobów alkoholowych, celem dalszej odsprzedaży. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Piotr Lisek składa życzenia z okazji 30. urodzin SE

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...