Świąteczna kartka dla kombatanta wysłana z Braniewa

i

Autor: arch. 43blp Trwa sztafeta pokoleń.

Świąteczna kartka dla kombatanta wysłana z Braniewa

2021-03-29 23:54

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, ponad 60 weteranów walk o niepodległość jeszcze przed Świętami otrzyma wielkanocne paczki. Do akcji włączyli się także młodzi braniewianie.

W świątecznych paczkach znajdą się m.in. ciasta, stroiki, kawy i herbaty, płyny do prania oraz własnoręcznie wykonane kartki przygotowane przez dzieci z placówek oświatowych Warmii I Mazur, w tym z Braniewa.

- Cyklicznie w okresie Świąt włączamy się w akcję, której celem jest wykonanie przez uczniów własnoręcznie kartek świątecznych dla Kombatantów. Mamy nadzieję, że przyniosą radość i wywołają uśmiech na ich twarzach. Pamięć o bohaterach to nie tylko pamięć o poległych, lecz także pamięć o wciąż żyjących, wielkich, choć czasem zapomnianych żołnierzach, którzy ryzykowali życie i zdrowie dla wolnej Polski – opowiada Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie - Wioletta Nowakowska.

Major Irena Tyman, bohaterka podziemnej Polski, łączniczka Armii Krajowej zaangażowana w działalność konspiracyjną od 1941roku w grudniu 2020 wraz z paczką otrzymała piękne kartki wykonane przez dzieci z elbląskiego przedszkola i postanowiła na nie odpisać. Poruszający list i zdjęcia, jaki dyrekcja Przedszkola nr 5 w Elblągu otrzymała od Pani major sprawiły, że dzieci i wychowawcy placówki przygotowali urodzinową niespodziankę, którą żołnierze 4W-MBOT przywiozą Kombatantce z okazji jubileuszu setnych urodzin.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pisankowa aleja w parku miejskim w Lipsku na Podlasiu
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?