Święto Niepodległości w Braniewie i okolicach

i

Autor: organizatorzy Dzień Niepodległości można świętować na wiele sposobów.

Święto Niepodległości w Braniewie i okolicach

2021-11-09 23:58

Oficjalne uroczystości plus koncerty i tzw. imprezy towarzyszące - tak będą wyglądały obchody Święta Niepodległości w Braniewie i okolicach. Już w środę 10 listopada świętować zaczyna gmina Lelkowo. Patriotyczny weekend zakończy Rowerowy Rajd Niepodległości.

Lelkowo

Lelkowo będzie świętować wspólnie ze służbami mundurowymi powiatu braniewskiego. W przeddzień Święta Niepodległości, w środę 10 listopada małe Lelkowo obchodzić będzie hucznie 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. A świętowanie w tej gminie w tym roku odbędzie się z udziałem czołgistów z 9 brygady z Braniewa i innych służb mundurowych. Oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowano pokaz sprzętu służb mundurowych, występy artystyczne i polowy poczęstunek w postaci grochówki, ale to nie wszystkie niespodzianki. Świętowanie rozpocznie msza święta odprawiona o godz. 10.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Najświętszej Maryi Panny. Później uczestnicy uroczystości przemaszerują na plac przed szkołą podstawową, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

Braniewo

Starosta i Burmistrz Braniewa wspólnie zapraszają na obchody Święta Niepodległości. W czwartek, 11 listopada obchodzić będziemy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Braniewie w tym dniu o godz. 9:30 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej, a w samo południe w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu “Jaskółeczka” z Wilna. Wstęp wolny. W tym roku z powodu wciąż trwającej pandemii organizatorzy nie organizują wspólnego przemarszu przez miasto.

Rodzinny Braniewski Bieg Niepodległości

Do aktywnego świętowania Dnia Niepodległości zaprasza Miejski Ośrodek Sportu “Zatoka” w Braniewie. Wzorem lat ubiegłych w czwartek 11 listopada o godz. 16:00 w Amfiteatrze Miejskim odbędzie się Rodzinny Braniewski Bieg Niepodległości. Jest to symboliczny bieg, na który organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. W zamian proponują pamiątkowy znaczek dla każdego uczestnika biegu, gorącą herbatę i słodki poczęstunek. Mile widziane biało czerwone akcenty w ubiorze zawodników.

Frombork

W grodzie Kopernika uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 15:30. W Archikatedrze na Wzgórzu Katedralnym z okolicznościową inscenizacją wystąpią uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. O godz. 16:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem sztandarów i wojskowej asysty honorowej, a po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicami Fromborka pod pomnik Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Tam o o godz. 17.00 odbędzie się  Apel Pamięci.

Pieniężno

Tegoroczny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej organizowany w Pieniężnie będzie obchodził jubileusz 25-lecia. Impreza odbędzie się 12 i 13 listopada w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie. W ramach festiwalu wystąpi m.in. chór z Litwy, będzie też można wysłuchać wykładu historyka dr. Waldemara Brendy. Patronatem honorowym festiwal objęli: Prezydent RP oraz Instytut Pamięci Narodowej/Delegatura w Olsztynie. Na festiwalu tradycyjnie nie zabraknie reprezentantów Braniewa.

Jeszcze raz Braniewo

Biało – czerwone akcenty będą mile widziane. Braniewski Klub Sportowy “Szybki struś” z okazji 11 listopada już po raz czwarty organizuje Rodzinny Rowerowy Rajd Niepodległości. Rajd odbędzie się na zakończenie długiego weekendu w niedzielę 14 listopada. Start zaplanowano o godz. 10.00. Zbiórka chętnych przy klasztorze sióstr Katarzynek przy ul. Moniuszki w Braniewie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Mini Eurowizja pieśni patriotycznych w PSP 32 w Radomiu

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?