Do Braniewa wraca oddział covidowy

i

Autor: www.pixabay.com Na pacjentów chorych na Covid-19 na początek czekać będzie 40 łóżek.

Do Braniewa wraca oddział "covidowy"

2021-11-05 23:54

W Braniewskim szpitalu ponownie rusza oddział zakaźny. Na pacjentów chorych na Covid-19 na początek czekać będzie 40 łóżek, ale docelowo szpital będzie musiał przygotować 70 miejsc. To wymaga reorganizacji działalności całej placówki.

Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie ponownie trzeba przeorganizować. Na polecenie wojewody warmińsko - mazurskiego rusza oddział zakaźny. Decyzja ma związek z wciąż wzrastającą liczbą zachorowań na  koronawirusa.  Na pacjentów covidowych na początek czekać będzie 40 łóżek, ale docelowo szpital będzie musiał przygotować 70 miejsc.

- To wymaga reorganizacji działalności całej placówki - mówi Bożena Duduś, prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie.

Z powodu reorganizacji placówki na czas wzrostu zagrożenia koronawirusem, zawieszona zostanie działalność oddziałów dziecięcego i ginekologiczno – położniczego. Oddział dziecięcy wstrzymał udzielanie świadczeń od 05 listopada do odwołania, Ginekologia wstrzymuje działalność od 7 listopada.

Od 12 listopada w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie uruchomionych zostanie 5 miejsc do respiratoroterapii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Ogród Świateł Lampa Aladyna już otwarty!

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]