Szybka informacja i działania strażaków zapobiegły tragedii

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo, MH Na miejscu pożaru działali zarówno strażacy PSP, straż wojskowa i ochotnicy.

Szybka informacja i działania strażaków zapobiegły tragedii

2021-04-14 6:23

Szczęście w nieszczęściu. Nieszczęście, bo się zapaliło. Szczęście, bo był dzień i w porę zauważono ogień oraz zaalarmowano strażaków, którym udało się zminimalizować skutki pożaru.

To była pechowa trzynastka. We wtorek 13 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 17.00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu  budynku mieszkalnego. Do pożaru doszło w Braniewie przy ul Żeromskiego.

Działania strażaków zapobiegły tragedii

Na miejsce pożaru skierowano łącznie pięć pojazdów pożarniczych w tym trzy samochody gaśnicze oraz dwa specjalne. Na miejscu  pracowali strażacy z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. Miejsce zabezpieczali funkcjonariusze braniewskiej policji. Działania gaśnicze strażacy prowadzili dwutorowo zarówno od wewnątrz jak i z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego.

Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony, a pogorzelisko zabezpieczone i sprawdzone z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Na szczęście dzięki szybkiej informacji o pożarze i dynamicznie poprowadzonej interwencji  zminimalizowane zostały straty pożarowe wyrządzone przez ogień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Zaskakujące odkrycie podczas drążenia tunelu. Robotnicy odkryli tajemniczą sztolnię

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie