Apele nie docierają do wyobraźni osób beztrosko podpalających trawy

i

Autor: OSP Frombork Kolejny pożar trawy i pozostałości roślinnych na terenie gminy Frombork /lokalizacja Frombork - Bogdany/

Apele nie docierają do wyobraźni osób beztrosko podpalających trawy

2021-04-12 5:45

Wyjątkowo wcześnie w tym roku strażacy rozpoczęli gaszenie pożarów traw i nieużytków rolnych. W ostatnim czasie strażacy z Fromborka gasili pożar trzcinowiska w pobliżu linii brzegowej Zalewu Wiślanego oraz dodatkowo suchej trawy w pobliżu rzeki Bauda.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że braniewscy strażacy wyjeżdżają do pożarów, które w większości powstają w wyniku celowego podpalenia suchej trawy i pozostałości roślinnej. Takie akcje ratownicze wymagały zaangażowania do działań strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników.

Strażacy apelują

Warto pamiętać, że podczas gaszenia pożarów traw przez strażaków ich pomoc może być potrzebna w innym miejscu a przez bezmyślne wypalanie traw strażacy nie dojadą na czas w miejsce, gdzie faktycznie są niezbędni.

Szybkie przekazanie informacji o pożarze suchej trawy i pozostałości roślinnych do straży pożarnej na numer alarmowy 998 daje szanse, że pożar nie osiągnie większych rozmiarów i nie będzie stanowił dodatkowego zagrożenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?