Tęcza Warmii z sukcesem na Festiwalu Folkloru w Piasecznie

i

Autor: arch. UM Braniewo Kierownikiem zespołu jest Teresa Pawlukowska.

Tęcza Warmii z sukcesem na Festiwalu Folkloru w Piasecznie

2021-08-23 23:15

Zespół “Tęcza Warmii” zajął 3 miejsce na Piaseczno Folklor Festival. Był to XXII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza. Przegląd odbył się 22 sierpnia w Piasecznie (województwo pomorskie (powiat tczewski, gmina Gniew).

Piaseczno Folklor Festival to impreza dwudniowa, która odbyła się w tamtejszym Sanktuarium Maryjnym. W sobotę, 21 sierpnia zorganizowano XXVII Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego, w niedzielę (22 sierpnia) natomiast XXII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza. I właśnie podczas tego przeglądu zaprezentował się zespół “Tęcza Warmii” z Braniewa.

- Bardzo się cieszę, że osobiście mogłem wesprzeć “Tęczę Warmii” podczas występu. Dodatkowo była to okazja do bardzo sympatycznego spotkania z Burmistrzem Gniewu, Maciejem Czarneckim oraz z jego współpracownikami – mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, który wspierał braniewian podczas występu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Bulwary Wiślane. Koncert Andrea Bocelli

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: