Terytorialsi z Braniewa pamiętają o Powstańcach Warszawskich

i

Autor: arch. 43blp Łącznie posprzątano ponad 1200 grobów, gdzie pochowanych jest blisko 2000 Powstańców.

Terytorialsi z Braniewa pamiętają o Powstańcach Warszawskich

2021-07-27 9:15

Żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty z Braniewa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej sprzątania mogił Powstańców Warszawskich. Przez wiele godzin 40 żołnierzy 43blp pomagało uprzątnąć blisko 700 mogił na Warszawskich Powązkach.

- Powstańcy przez 63 dni bronili Warszawy, walczyli wtedy o całą Polskę. Walczyli dla siebie, swoich dzieci i przyszłych pokoleń. Walczyli dla nas. To dzięki naszym Bohaterom możemy z dumą nosić na mundurze Biało-czerwona flagę i żyć w Wolnej i Niepodległej Ojczyźnie. W ten symboliczny sposób chcieliśmy oddać hołd Bohaterom Rzeczpospolitej, ludziom, którzy bezgranicznie kochali Polskę –  mówią żołnierze 43blp.

Polecany artykuł:

Kierunek- wschodnia flanka NATO

Akcja „Sprzątania mogił Powstańców Warszawskich” organizowana jest przez Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki oraz Komitet Społeczny "Nie Zapomnij o Nas Powstańcach Warszawskich" od 6 lat. Biorą w niej udział mieszkańcy Warszawy, Stowarzyszenia, wolontariusze z całej Polski. Po raz kolejny także i terytorialsi z Braniewa. Łącznie posprzątano ponad 1200 grobów, gdzie pochowanych jest blisko 2000 Powstańców.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują

qz-iPv8-xjAF-WMK9