Tragiczny wypadek pod Braniewem. Audi wbiło się w drzewo. Nie żyje 19-latek

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Tragiczny wypadek pod Braniewem. Audi wbiło się w drzewo. Nie żyje 19-latek

Tragiczny wypadek pod Braniewem. Nie żyje nastoletni chłopak [ZDJĘCIA]

2020-10-11 23:46

To nie był spokojny weekend na drogach powiatu braniewskiego. W nocy z soboty na niedzielę (10/11 października) dwa auta rozbiły się na przydrożnych drzewach. Jedno z wydarzeń, w którym uczestniczyło 5 młodych ludzi, zakończyło się tragicznie. Nastoletni chłopak zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Ciężarówka zmiażdżyła 29-letniego Pawła. Jego dziewczyna cudem przeżyła! WIDEO

Tragiczny wypadek pod Braniewem. Autem podróżowało pięć osób

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę, 10 października, po godz. 22.00 w miejscowości Wielewo w gm. Braniewo. Kierujący audi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył z impetem w przydrożne drzewo. Autem łącznie podróżowało pięć osób w wieku 13 – 20 lat.

- Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych dwie osoby zostały wydobyte z wraku auta przez świadków zdarzenia. Wewnątrz rozbitego auta, znajdowały się uwięzione dwie kobiety oraz mężczyzna. Z uwagi na znaczne odkształcenia karoserii strażacy dla uwolnienia poszkodowanych osób musieli wykorzystać do działań zestawy narzędzi hydraulicznych. Miejsce wypadku zostało oświetlone a droga powiatowa na czas prowadzenia działań ratowniczych zablokowana – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Wszyscy poszkodowani trafili do elbląskiego szpitala. Niestety jeden z podróżujących mężczyzn zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy policji oraz zespoły ratownictwa medycznego z Braniewa, Elbląga, Młynar oraz Tolkmicka.

Kolejny wypadek miał miejsce kilkanaście minut po północy. Braniewscy strażacy, podczas powrotu z wypadku w Wielewie, zostali skierowani do zdarzenia drogowego w Braniewie przy ulicy Olsztyńskiej. Kierujący oplem uderzył czołowo w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku poszkodowany odniósł obrażenia głowy. Okoliczności obydwu zdarzeń wyjaśniają braniewscy policjanci.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?