Trwa Tumak-20. Żołnierze z 9 brygady z Braniewa też biorą w nim udział

i

Autor: arch.9BBKPanc. W ćwiczeniu bierze udział 5000 tyś. żołnierzy z poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Trwa Tumak-20. Żołnierze z 9 brygady z Braniewa też biorą w nim udział

2020-11-24 23:55

Tumak -20 to kryptonim ćwiczenia taktycznego z wojskami, które realizują żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej z Olsztyna. W działaniach uczestniczą też żołnierze z Braniewa

W ćwiczeniu pod kryptonimem TUMAK–20 udział bierze 5000 tyś. żołnierzy z poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz ponad 1000 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego. W działaniach uczestniczy  także kilkuset żołnierzy brygady, zaangażowanych jest ok. 120 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego.

- Scenariusz ćwiczenia zakłada m. in. prowadzenie przez pododdziały brygady działań stabilizacyjnych w rejonie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym na terenie powiatu i gminy Braniewo. W trakcie ćwiczenia żołnierze brygady doskonalą swoje umiejętności w zakresie zwalczania grup dywersyjno-rozpoznawczych oraz rozproszonych w rejonie odpowiedzialności pojedynczych pododdziałów przeciwnika. Jednym z epizodów ćwiczenia jest blokowanie, izolowanie i rozbicie przeciwnika okrążonego na południowym skraju miejscowości Braniewo – mówi ppłk Piotr Szelezin, szef szkolenia 9BBKPanc.

Ostatnim etapem ćwiczenia będzie przemieszczenie pododdziałów do Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Orzyszu, gdzie zrealizowana będzie część ogniowa ćwiczenia.

Warmia i Mazury z dobrym dostępem do połączeń kolejowych

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...