Uczniowie mieli okazję „dotknąć” historii

i

Autor: SOSW w Braniewie „Skrzynia pełna tajemnic” w SOSW w Braniewie.

Uczniowie mieli okazję „dotknąć” historii

2021-02-03 23:49

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Skrzynia pełna tajemnic”. Uczniowie mieli okazję „dotknąć” historii, dzięki eksponatom wypożyczonym z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Dzięki eksponatom wypożyczonym z Elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego omówiono tematykę higieny na przestrzeni wieków - od starożytności do dziś. Uczniowie mieli okazję „dotknąć” historii, bowiem zaprezentowane przedmioty były wykorzystywane w przeszłości do utrzymania higieny.

Udostępniane przez elbląskie muzeum skrzynie stanowią ciekawą pomoc naukową, ponieważ umożliwiają uczniom bezpośrednie obcowanie z zabytkami. Kolejne zajęcia przybliżą uczestnikom życie w epoce kamienia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Inowrocławska tężnia nabiera blasku
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE