Uczniowie z Braniewa będą bezpieczniejsi

i

Autor: KPP Braniewo Uczniowie z Braniewa będą bezpieczniejsi

Uczniowie z Braniewa będą bezpieczniejsi

2021-09-23 8:08

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Braniewa mogli usłyszeć wiele cennych wskazówek, dzięki którym będą mogli zwiększyć swoje bezpieczeństwo. A wszystko za sprawą st.asp. Kamila Nadziejko – policjanta „drogówki”, który przeprowadził wśród uczniów edukacyjne prelekcje.

Tak jak każdego roku wrzesień to miesiąc, w którym policjanci w sposób szczególny skupiają się na uczniach. W trakcie trwania działań  „Bezpieczna droga do szkoły”  funkcjonariusze „drogówki” nadzorują przejścia dla pieszych, sprawdzają jak kierowcy wywiązują się z obowiązków wobec pieszych i stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Pierwszy miesiąc nauki to także czas, w którym policjanci sprawdzają stan techniczny oraz wyposażenie tych pojazdów, które dowożą dzieci do szkół. W szkolnych murach uczniowie mogą spotkać dzielnicowych i profilaktyków, którzy chcą utrwalać wśród najmłodszych pożądane, odpowiedzialne zachowania w drodze do szkoły oraz w czasie powrotów do domów.

Funkcjonariuszy spotykają nie tylko najmłodsi, ale również młodzież, która lada dzień podejdzie do egzaminu na prawo jazdy. By kształtować wśród starszych uczniów odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego, policjanci z Braniewa przeprowadzili profilaktyczne spotkania.

W roli prelegenta wystąpił st.asp. Kamil Nadziejko – kontroler Ogniwa Ruchu Drogowego braniewskiej komendy, słuchaczami była natomiast młodzież z trzech miejskich szkół ponadpodstawowych. W trakcie spotkania funkcjonariusz uwrażliwiał uczniów m.in. na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców oraz pieszych, podkreślał, jak istotną rolę w podnoszeniu bezpieczeństwa mają odblaski.

Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań, a największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z prawe jazdy kategorii AM.

Protest w Wałbrzychu
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?