Udana akcja poboru krwi u braniewskich strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Wspólnie ze strażakami krew oddawali przedstawiciele innych formacji mundurowych oraz cywile.

Udana akcja poboru krwi u braniewskich strażaków

2021-02-02 23:54

Ponad 13 litrów krwi popłynęło z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie do potrzebujących. To wynik pierwszej w tym roku akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej przez klub HDK PCK działający u rycerzy św. Floriana w Braniewie.

Wspólnie ze strażakami we wtorek (02.02.2021) krew oddało prawie 30 osób. Tym samym nazbierano 13,5l. Sprawny pobór krwi z zachowaniem reżimu sanitarnego przeprowadzili Pracownicy oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Serdecznie dziękujemy za udział w akcji poboru krwi – mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Mundurowi z Braniewa zachęcają do poboru.Kluby Honorowych Dawców Krwi działają w wojsku, straży pożarnej, policji i w straży granicznej. Mundurowi sami oddają krew i zapraszają mieszkańców do włączenia się do akcji. 16 lutego krew będzie można oddać z pogranicznikami. Klub Dawców Krwi PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie zaprasza na zbiórkę, która odbędzie się w budynku Kolejowego Przejścia Granicznego przy ul. Błotnej 3 w Braniewie, w godz. 8-11. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja dawców pod nr. tel. 604253665.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

WOŚP Olsztyn 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?