Udana akcja poboru krwi u braniewskich strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Wspólnie ze strażakami krew oddawali przedstawiciele innych formacji mundurowych oraz cywile.

Udana akcja poboru krwi u braniewskich strażaków

2021-02-02 23:54

Ponad 13 litrów krwi popłynęło z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie do potrzebujących. To wynik pierwszej w tym roku akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej przez klub HDK PCK działający u rycerzy św. Floriana w Braniewie.

Wspólnie ze strażakami we wtorek (02.02.2021) krew oddało prawie 30 osób. Tym samym nazbierano 13,5l. Sprawny pobór krwi z zachowaniem reżimu sanitarnego przeprowadzili Pracownicy oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Serdecznie dziękujemy za udział w akcji poboru krwi – mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Mundurowi z Braniewa zachęcają do poboru.Kluby Honorowych Dawców Krwi działają w wojsku, straży pożarnej, policji i w straży granicznej. Mundurowi sami oddają krew i zapraszają mieszkańców do włączenia się do akcji. 16 lutego krew będzie można oddać z pogranicznikami. Klub Dawców Krwi PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie zaprasza na zbiórkę, która odbędzie się w budynku Kolejowego Przejścia Granicznego przy ul. Błotnej 3 w Braniewie, w godz. 8-11. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja dawców pod nr. tel. 604253665.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

WOŚP Olsztyn 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE