Uwaga na roje pszczół.  Nie drażnij  i nie zbliżaj się do owadów

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Pszczoły pojawiły się m.in. na terenie infrastruktury wojskowej 9BBKPanc.

Uwaga na roje pszczół. Nie drażnij i nie zbliżaj się do owadów

2022-05-27 22:43

Uwaga na roje pszczół. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w tym roku usuwali pierwsze roje pszczół. Owady pojawiły się w Braniewie i w Płoskini.

Owady pojawiły się na terenie infrastruktury wojskowej przy ul. Sikorskiego w Braniewie oraz w obiekcie szkoły w Płoskini, gdzie osiadły w przewodzie kominowym.

Udana interwencja strażaków

Strażacy wyposażeni w ubrania ochronne oraz sprzęt usunęli roje pszczół do rojnicy. Owady zostały przewiezione do pasieki. Warto podkreślić, że działania straży pożarnej mogą ograniczyć się tylko do zabezpieczenia terenu wokół miejsca zdarzenia przed dostępem osób. W uzasadnionych przypadkach podjęta może być interwencja.

Nie drażnić owadów

Straż pożarna po przyjeździe na wezwanie ocenia stopień zagrożenia związany np: z przebywaniem osób, grup dzieci lub osób uczulanych na jad owadów. W uzasadnionych przypadkach strażacy mogą ograniczyć działania do ewakuacji osób z miejsca zagrożenia oraz oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca występowania gniazda lub roju pszczół. Najważniejsze aby nie drażnić owadów i nie zbliżać się. Warto również pamiętać, że interwencja straży pożarnej jest skuteczna szczególnie wieczorem, kiedy to owady wracają do gniazda.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Małe łabędzie potrzebowały pomocy
Sonda
Czy bezdomne zwierzęta to w Polsce poważny problem?