W Braniewie będą uczyć się za pomocą eksperymentu

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

W Braniewie będą uczyć się za pomocą eksperymentu

2022-01-03 8:14

W Braniewie powstanie wkrótce mobilna pracownia dydaktyczna w zakresie fizyki I astronomii, chemii I przyrody oraz matematyki, z której będą korzystać uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta oraz Powiatu Braniewskiego.

Pracownia zostanie wyposażona m.in. w nowoczesne narzędzia, pozwalające przeprowadzać lekcje w formie eksperymentu naukowego i nauki przez doświadczenie. Pracownia powstanie w ramach współpracy z olsztyńską Fundacją na rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej.

Akademie FRRED prowadzą w oparciu o sprawdzone metody i produkty zajęcia dla dzieci i młodzieży a także rodziców, które polegają głównie na kształtowaniu kompetencji kluczowych z uwzględnieniem umiejętności uczenia się oraz rozwoju własnych uzdolnień. Sztandarowym produktem edukacyjnym oddziałów Fundacji FRRED są warsztaty „Odkryj swój sposób na naukę”.

Podczas tych zajęć uczestnik doświadcza radość płynącą z nauki, co więcej, uczy się, jak samo może uczyć się w sposób przyjemny, a przez to bardziej efektywny. Dodatkowo rozwija kompetencje dotyczące twórczości, kreatywności i myślenia dywergencyjnego pozwalającego na wykorzystanie potencjału intelektualnego, a także na wzmacnianiu kompetencji społecznych pod kątem rozwijania umiejętności współpracy.

Warsztaty te mają na celu pomóc każdemu uczniowi odkryć swój własny, lepszy „sposób na naukę”.

Magda Narożna w 2022 roku wyjdzie za mąż?

QUIZ. Seweryn Krajewski kończy 75 lat. Jego piosenki śpiewała cała Polska! Znasz je?

Pytanie 1 z 11
Z jakiej piosenki S. Krajewskiego pochodzi tekst: "Kto za tobą w szkole ganiał, do piórnika żaby wkładał, kto, no powiedz kto?"