W Braniewie będzie można naładować samochód przy słupie

i

Autor: www.pixabay.com W Braniewie będzie można naładować samochód przy słupie

W Braniewie będzie można naładować samochód przy słupie

2021-08-30 7:49

Innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych dostępne będzie także w Braniewie. Spółka Energa podpisała z tutejszym samorządem umowę dotyczącą takiego rozwiązania.

Takie stacje ładowania pojazdów elektrycznych zamontowane na słupach oświetleniowych pojawiły się już m.in. w Gdyni.

Łączenie stacji ładowania pojazdów z infrastrukturą oświetleniową pozwala wykorzystać rezerwy mocy uzyskane dzięki modernizacji oświetlenia oraz zapewnić większy dostęp mieszkańców do stacji ładowania -  czytamy na stronie spółki Energa.

Urządzenia Energi Oświetlenia mogą działać w zakresie mocy od 3 do 22 kW, w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Jednorazowo do stacji podłączone mogą być dwa pojazdy. Zastępowanie tradycyjnych opraw sodowych nowoczesną, energooszczędną technologią LED pozwala stopniowo zmieniać sposób myślenia o tradycyjnym oświetleniu drogowym. Dzięki zaoszczędzonym nadwyżkom mocy na słupach montowane mogą być dodatkowe urządzenia, zarówno stacje ładowania, jak też rozwiązania z zakresu smart city. Jednocześnie modernizacja oświetlenia niesie też korzyści dla środowiska – wymiana jednej oprawy sodowej na LED to szacunkowo szansa na o ok. 300 kg mniejszą emisję CO2 do atmosfery w skali roku.

Teraz urządzenia tego typu zostaną zamontowane także na słupach oświetleniowych w Braniewie. Spółka podpisała już z samorządem umowę w tej sprawie. 

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: