W Braniewie poznają tajniki służby wojskowej

i

Autor: arch. 43blp Ci, którzy zaliczą egzamin pozytywnie – już 7 sierpnia złożą przysięgę wojskową w Braniewie.

W Braniewie poznają tajniki służby wojskowej

2021-08-03 16:59

W 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie szkoli się kolejna grupa ochotników. Po zakończeniu szkolenia i zdanych egzaminach złożą przysięgę wojskową i zostaną żołnierzami WOT.

Żołnierze szkolenia podstawowego realizowanego w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie nie odpuszczają. Pod czujnym okiem instruktorów młodzi adepci realizują liczne elementy z zakresu zielonej taktyki. Jednym z ważniejszych elementów szkolenia jest doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą oraz wyznaczanie azymutu. Wszystkie zagadnienia poznane podczas "szesnastki" tworzą zakres wiedzy niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania żołnierzy lekkiej piechoty.

Egzaminy i przysięga

Przed młodymi adeptami sztuki wojennej najważniejszy sprawdzian – pętla taktyczna, na której to próbie zostaną poddane wszystkie ich umiejętności zdobyte podczas szkolenia. Ci, którzy zaliczą egzamin pozytywnie – już 7 sierpnia złożą przysięgę wojskową w Braniewie i służyć będą w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Kandydaci pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, bartoszyckiego, ostródzkiego, kętrzyńskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, lidzbarskiego i giżyckiego.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?