W Braniewie przez cztery  miesiące zebrano 1350 kg nakrętek

i

Autor: arch. UM Braniewo Warto wypełniać serca nakrętkami - zachęca Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

W Braniewie przez cztery miesiące zebrano 1350 kg nakrętek

2021-02-17 23:52

Warto wypełniać serca nakrętkami. Ponad 1350 kg plastikowych nakrętek zebrano do dwóch serc pomocy w Braniewie. Serca cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i już pomagają.

Lokalizację serc pomocy na plastikowe nakrętki wybrali w specjalnej ankiecie mieszkańcy Braniewa. Ustawiono je  w dwóch miejscach: przy skrzyżowaniu ze światłami i na kolonii wojskowej, przy miejskim przedszkolu. Napełnione serca opróżnia Zakład Gospodarki Komunalnej. Stamtąd nakrętki trafiają do potrzebujących rodzin. A te z kolei sprzedają je, a pieniądze wykorzystują na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Wkrótce w Braniewie pojawi się trzecie serce pomocy, które ufundował prywatnie Patryk Stankiewicz. Nadal też do Urzędu Miasta mogą zgłaszać się rodziny, które chcą skorzystać z pomocy na wsparcie w leczeniu dziecka. Nakrętki będą im oddawane według kolejności zgłoszeń.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Tak się robi biznes w Toruniu - edycja lewobrzeże 2021

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE