W braniewskim szpitalu sytuacja jest stabilna. Łóżek nie brakuje

i

Autor: www.pixabay.com

W braniewskim szpitalu sytuacja jest stabilna. Łóżek nie brakuje

2021-04-14 23:56

W Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie na oddziale zakaźnym sytuacja jest stabilna. Już od dłuższego czasu wolna jest połowa z przygotowanych miejsc czyli tzw. łóżek covidowych.

Oddział zakaźny w szpitalu powiatowym w Braniewie uruchomiono 17 października 2020 roku. Oddział ruszył, by leczyć chorych na COVID-19. Planowano tam pobyt 70. osób. Początkowo uruchomiono 40 łóżek, po kilku miesiącach kolejne 30. W pierwszych tygodniach 2021 roku w wielu szpitalach w Polsce brakowało łóżek covidowych. W Braniewie do tego nie doszło, ale zdarzały się sytuacje, że na 70 miejsc, wolne były tylko 2 albo 3 łóżka. Szpital uruchomił nawet przygotowania do zwiększenia ich ilości o kolejne 30. Na szczęście sytuacja zaczęła się poprawiać. Od kilku tygodni notowana jest zdecydowana poprawa. Na 70 łóżek na oddziale zakaźnym leczonych jest średnio 35-40 pacjentów. I oby ta tendencja zmniejszania się liczby pacjentów covidowych utrzymała się jak najdłużej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?