W braniewskim szpitalu sytuacja jest stabilna. Łóżek nie brakuje

i

Autor: www.pixabay.com

W braniewskim szpitalu sytuacja jest stabilna. Łóżek nie brakuje

2021-04-14 23:56

W Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie na oddziale zakaźnym sytuacja jest stabilna. Już od dłuższego czasu wolna jest połowa z przygotowanych miejsc czyli tzw. łóżek covidowych.

Oddział zakaźny w szpitalu powiatowym w Braniewie uruchomiono 17 października 2020 roku. Oddział ruszył, by leczyć chorych na COVID-19. Planowano tam pobyt 70. osób. Początkowo uruchomiono 40 łóżek, po kilku miesiącach kolejne 30. W pierwszych tygodniach 2021 roku w wielu szpitalach w Polsce brakowało łóżek covidowych. W Braniewie do tego nie doszło, ale zdarzały się sytuacje, że na 70 miejsc, wolne były tylko 2 albo 3 łóżka. Szpital uruchomił nawet przygotowania do zwiększenia ich ilości o kolejne 30. Na szczęście sytuacja zaczęła się poprawiać. Od kilku tygodni notowana jest zdecydowana poprawa. Na 70 łóżek na oddziale zakaźnym leczonych jest średnio 35-40 pacjentów. I oby ta tendencja zmniejszania się liczby pacjentów covidowych utrzymała się jak najdłużej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE