W Lipowinie poczytają Szymborską

i

Autor: Fundacja Wisławy Szymborskiej Oficjalny plakat Roku Szymborskiej/Fundacja Wisławy Szymborskiej

W Lipowinie poczytają Szymborską

2023-01-31 6:56

Biblioteka Publiczna Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej zaproponowała ciekawą formę uczczenia 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, jednej z najznakomitszych polskich poetek, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 rok.

Jubileusz 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej i jej wybitne zasługi na rzecz polskiej literatury i kultury to tylko przykładowe powody dla których Sejm RP ustanowił rok 2023 rokiem polskiej Noblistki.

Ciekawa propozycja

Ciekawą formę uczczenia 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej zaproponowała Biblioteka Publiczna Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zgłoszeń w odczytaniu wierszy Wisławy Szymborskiej. Wybór wiersza dowolny – informują organizatorzy.

Wiersze zostaną odczytane podczas uroczystości związanej z obchodami tegorocznego "Dnia Kobiet", która odbędzie się 8 marca 2023 roku na Świetlicy Wiejskiej w Lipowinie.

- Celem naszego przedsięwzięcia jest włączenia się w Ogólnopolskie Obchody Roku Wiesławy Szymborskiej, popularyzowanie twórczości poetki, zainteresowanie mieszkańców poezją i spędzanie czasu w przyjemnej atmosferze – argumentują organizatorzy.

Liczba miejsc jest ograniczona

Do udziału w wydarzeniu można zgłaszać się telefonicznie ( 55 244 4019) lub na adres mailowy: bpgbran@wbp.olsztyn.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24.02.2023 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa
Sonda
Czy zakup mieszkań powinien być ograniczony?