Herb Fromborka przedstawia w polu czerwonym mury miejskie srebrne z wieżami i zamkniętymi złotymi wrotami. Nad bramą, między wieżami jest postać Madonny ukazana od pasa w górę, w płaszczu niebieskim z dzieciątkiem na ręku. Madonna to historyczna opiekunka miasta i jego symbol, zanim pojawił się Mikołaj Kopernik. W dokumencie z 1278 roku ustanawiającym nową siedzibę biskupstwa właśnie we Fromborku, mówi się o nim jako o już istniejącym mieście zwanym z niemiecka Frauenburg czyli „Grodem Pani”, skracając zapewne w ten sposób pierwotną łacińską nazwę Castrum Dominae Nostrae (Gród Naszej Pani) nadaną osadzie na cześć Maryi Panny.
- Nie jest przypadkiem, że w tym trudnym dla nas czasie na naszej maseczce pojawił się Herb Gminy Frombork, bo czy nie może być większej symboliki ochrony i opieki jak matka trzymająca na rękach syna na warownym murze. Wartość tej alegorii jest tym bardziej wyjątkowa, że identyfikuje nas jako społeczeństwo, które dba nie tylko o siebie ale także o innych, „…w zdrowiu i bezpieczeństwie…”, co udowodniliście już Państwo nie raz. Okres odosobnienia i ograniczeń potwierdził jak zgranym społeczeństwem jesteśmy i jak wiele potrafimy osiągnąć wspólną, solidarną pracą. I za to należą się ogromne brawa. Warto podkreślić, że herb gminy jest jednym z symboli najwyższych weksylii i należy mu się stosowny szacunek, pamiętajmy o tym - mówi Damian Krasiński, wiceburmistrz Fromborka.
Maseczek z Herbem Gminy Frombork jest 1,5 tys. Od wtorku, 21 rozpocznie się ich dystrybucja wg zasady jedna maseczka na każde gospodarstwo domowe. We Fromborku pracownicy Urzędu umieszczą maseczki w skrzynkach pocztowych lub na klamkach od drzwi, natomiast w sołectwach stosowna ilość zostanie dostarczona sołtysom, którzy rozdysponują maseczki na swoim terenie.