Wędrujące serce dobroci w gminie Braniewo

i

Autor: arch. UG Braniewo Kontener nie będzie zamontowany na stałe, bo będzie “podróżował”.

Wędrujące serce dobroci w gminie Braniewo

2021-04-20 23:57

Kontener nie będzie zamontowany na stałe, bo będzie “podróżował” z miejscowości do miejscowości. Wszystko po to, by ułatwić zbieranie nakrętek mieszkańcom, którzy chcieliby się włączyć w akcję.

Mieszkańcy gminy Braniewo zapełniają kolejne serce na nakrętki. Do tej pory udało się zebrać 7 pojemników wypełnionych po brzegi, co dało ponad pół tony plastiku. W związku z tym, że jeszcze nie w każdej miejscowości w gminie Braniewo taki kontener pomocy się pojawił, a mieszkańcy chętnie zbierają nakrętki, wójt gminy Jakub Bornus zadecydował o kupnie Serca Przechodniego. Kontener nie będzie zamontowany na stałe, bo będzie “podróżował” z miejscowości do miejscowości, tak aby ułatwić zbieranie nakrętek. 

- Mieszkanka miejscowości Brzeszczyny właśnie poinformowała nas, że zbierają nakrętki całymi rodzinami i specjalnie przyjeżdża pod Urząd Gminy w Braniewie, aby dołożyć kawałek "swojego serduszka" - informują służby prasowe wójta.

Do pomocy włączyła się  gminna spółka PERiG, która pomoże w dystrybucji i montażu serduszka w danym miejscu. Wszelkie informacje i zapisy można  kierować pod nr tel. 55 644 03 23 lub 55 644 03 25.

Każda miejscowość w której nie ma takiego pojemnika będzie mogła zgłosić się do urzędu gminy i zarezerwować termin.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pomóżcie uratować naszą mamusię!
Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?