Weekend z jarmarkami - zobacz, gdzie warto się wybrać

i

Autor: www.pixabay.com W Braniewie odbęda się dwa Jarmarki Wielkanocne.

Weekend z jarmarkami - zobacz gdzie warto się wybrać

2022-04-08 6:23

Drugi kwietniowy weekend w Braniewie bez względu na pogodę zapowiada się „pysznie i kolorowo”. A to za sprawą dwóch jarmarków wielkanocnych. Jeden odbędzie się w sobotę, 09 kwietnia br., drugi w niedzielę 10 kwietnia.

Będzie pysznie i kolorowo – tak reklamuje Gminny Jarmark Wielkanocny wójt gminy Braniewo Jakub Bornus. Jarmark odbędzie się w sobotę 09 kwietnia na parkingu przy siedzibie Urzędu przy ul. Moniuszki 5. Program Gminnego Jarmarku Wielkanocnego jest bogaty. Oprócz kiermaszu ozdób i wypieków świątecznych, będą degustacje, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, gry i konkursy oraz niespodzianki. Jarmark połączony zostanie także z akcją charytatywną. Gminny Jarmark Wielkanocny w Braniewie odbędzie się  w godz. od 11.00 do 14.00.

I Biesiada Warmińska

Braniewski Jarmark Wielkanocny odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia w godz. od 11.00 do 16.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą pod hasłem „I Biesiady Warmińskiej”. W programie: degustacja potraw świątecznych i kiermasz wielkanocny, występy zespołów „Warmia Braniewo”, „Tęcza Warmii” oraz uczestników sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury, stoiska z ozdobami wielkanocnymi oraz potrawami regionalnymi, kawiarenka wielkanocna oraz  chata zająca z atrakcjami dla dzieci.

Niedziela z palmami

Pierwszemu Braniewskiemu Jarmarkowi Wielkanocnemu w tym roku towarzyszyć będzie pochód z palmami. Ten kolorowy przemarsz rozpocznie się o godz. 12:15 przy Kościele św. Antoniego i dotrze pod Bazylikę Mniejszą pw. św. Katarzyny w Braniewie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ogromna palma wielkanocna stanęła na Rynku w Nowym Sączu
Sonda
Ile planujesz wydać na zakupy wielkanocne w tym roku?