Na spacerze jaśniej i bezpieczniej

i

Autor: arch. UM Braniewo Iluminacja mostu przy Stadionie Miejskim w Braniewie.

Na spacerze jaśniej i bezpieczniej

2022-02-15 6:06

To inwestycja, którą widać z daleka, zwłaszcza po zmroku. W Braniewie oświetlono most przy Stadionie Miejskim. Lampy pojawiły się też wzdłuż ścieżki spacerowej od ul. Kościuszki w kierunku ul. Botanicznej.

Ścieżka spacerowa prowadząca od ul. Kościuszki przez most nad Pasłęką w kierunku ul. Botanicznej, to miejsce uczęszczane nie tylko przez miłośników spacerów, ale też przez wielu mieszkańców, którzy “skracają” sobie drogę do pracy, korzystając przy okazji z uroków natury. Niestety po zmroku, który zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym zapada bardzo szybko, to miejsce nie zachęcało do korzystania.

Mieszkańcy o to prosili

Jak się okazuje wiedział o tym burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, który informując o nowej inwestycji wspomniał, że powstała ona m.in. dlatego, że mieszkańcy często go o to prosili. Dodał, że oświetlenie powstało, dzięki wieloletnim relacjom łączącym miasto ze spółką Energa Oświetlenie.

- Dzięki temu mogliśmy wspólnie oddać do Waszej dyspozycji oświetlony ciąg pieszy od ulicy Kościuszki w kierunku ulicy Botanicznej, o którym często wspominaliście w rozmowach ze mną. Teraz wieczorny spacer tą trasą będzie nie tylko łatwiejszy i bardziej komfortowy, ale także bezpieczniejszy – mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Eurowizja 2022 - piosenki z polskich preselekcji
Sonda
Czy byłbyś gotowy przeprowadzić się do innego miasta dla swojej drugiej połówki?