Na spacerze jaśniej i bezpieczniej

i

Autor: arch. UM Braniewo Iluminacja mostu przy Stadionie Miejskim w Braniewie.

Na spacerze jaśniej i bezpieczniej

2022-02-15 6:06

To inwestycja, którą widać z daleka, zwłaszcza po zmroku. W Braniewie oświetlono most przy Stadionie Miejskim. Lampy pojawiły się też wzdłuż ścieżki spacerowej od ul. Kościuszki w kierunku ul. Botanicznej.

Ścieżka spacerowa prowadząca od ul. Kościuszki przez most nad Pasłęką w kierunku ul. Botanicznej, to miejsce uczęszczane nie tylko przez miłośników spacerów, ale też przez wielu mieszkańców, którzy “skracają” sobie drogę do pracy, korzystając przy okazji z uroków natury. Niestety po zmroku, który zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym zapada bardzo szybko, to miejsce nie zachęcało do korzystania.

Mieszkańcy o to prosili

Jak się okazuje wiedział o tym burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, który informując o nowej inwestycji wspomniał, że powstała ona m.in. dlatego, że mieszkańcy często go o to prosili. Dodał, że oświetlenie powstało, dzięki wieloletnim relacjom łączącym miasto ze spółką Energa Oświetlenie.

- Dzięki temu mogliśmy wspólnie oddać do Waszej dyspozycji oświetlony ciąg pieszy od ulicy Kościuszki w kierunku ulicy Botanicznej, o którym często wspominaliście w rozmowach ze mną. Teraz wieczorny spacer tą trasą będzie nie tylko łatwiejszy i bardziej komfortowy, ale także bezpieczniejszy – mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Eurowizja 2022 - piosenki z polskich preselekcji
Sonda
Czy byłbyś gotowy przeprowadzić się do innego miasta dla swojej drugiej połówki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE