Weekend z wojskiem także w Braniewie

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Czołgiści z Braniewa zaprezentują m.in. jeden ze swoich czołgów PT-91.

Weekend z wojskiem także w Braniewie

2022-08-11 7:04

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia w całym kraju odbywać się będą obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W sobotę, 13 sierpnia wojsko zaprasza do wspólnego świętowania w Braniewie.

W sobotę, 13 sierpnia 2022 w Braniewie do wspólnego świętowania zapraszają żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Co, gdzie, kiedy

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie. W programie przysięga wojskowa terytorialsów, promocja na stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej z 9BBKPanc. i defilada wojskowa. O godz. 10.00 w tym samym miejscu rozpocznie się piknik militarny. Czołgiści z Braniewa zaprezentują m.in. jeden ze swoich czołgów PT-91. W programie także stoiska rekrutacyjne, gry i zabawy dla dzieci oraz grochówka. Piknik potrwa do godz. 12:00.

Parking zamknięty

W związku z organizacją sobotniego pikniku żołnierze i służby miejskie zwracają się do mieszkańców Braniewa z prośbą o nieparkowanie pojazdów na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie. Parking ten zostanie ogrodzony już w czwartek (11 sierpnia) po południu, ponieważ w piątek (12 sierpnia) w tym miejscu zostanie przeprowadzona próba generalna uroczystości. Wszystko po to, by sobotnie wydarzenie mogło odbyć się bezpiecznie i było zorganizowane zgodnie z wojskowym ceremoniałem.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Eska Summer City Olsztyn! Lecimy na Warmię i Mazury
Sonda
Chciałbyś pojechać do Afryki?