rower

i

Autor: www.pixabay.com

Włamali się na teren plebanii i skradli rower

2021-07-29 22:10

Współpraca braniewskich kryminalnych z policjantami z Posterunku Policji w Pieniężnie zaowocowała zatrzymaniem dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Z ustaleń wynika, że mężczyźni najpierw wtargnęli na teren plebanii kradnąc rower, a następnie weszli do kościoła skąd zabrali datki wiernych.

W poniedziałek (26.07) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o włamaniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy dostali się na plebanię uszkadzając drzwi garażowe, a następnie weszli do kościoła, skąd ukradli datki wiernych. Na miejsce skierowano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której weszli policjanci z Braniewa oraz Pieniężna. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padł również rower, a łączną wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. zł. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Zaledwie dzień później do komendy doprowadzono dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego – 28 i 29-latka. Co więcej, policjanci odzyskali także utracony rower.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i w minioną środę (28.07) stanęli przed sądem, gdzie zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem. Obaj mężczyźni w chwili przestępstwa działali w warunkach tzw. recydywy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Proboszcz broni pijanego wikariusza! SZOKUJĄCE tłumaczenie i pretensje do policji. "Za dużo mówią"

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]