Woda w Braniewie i okolicach zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli

i

Autor: www.pixabay.com Uwaga na to co pijesz.

Woda w Braniewie i okolicach zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli

2021-09-17 14:32

Woda w Braniewie i okolicach zanieczyszczona bakteriami z grupy Coli. Informację o skażeniu podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie, a doniesienia potwierdził zakład wodociągów.

Prezes spółki Wodociągi Miejskie Bartłomiej Fita poinformował, że pracownicy zakładu szukają przyczyny skażenia i prowadzą działania, skierowane na to, by jak najszybciej  zneutralizować bakterię.

Uważaj na to co pijesz

Tymczasem w związku z wykryciem bakterii - zgodnie z zaleceniami  Powiatowego Inspektora Sanitarnego:  woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków bez wcześniejszego jej przegotowania. Można z kolei tej wody używać prosto z kranu do codziennego mycia, prania odzieży i prowadzenia prac porządkowych.

Nie wiadomo jak długo to potrwa

Sytuacja dotyczy całego Braniewa oraz miejscowości zasilanych z braniewskiego wodociągu czyli: Prątnika, Stępnia, Zawierza, Garbiny i Glinki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jak pokonać wstyd na siłowni?

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: