Wodniacy z Warmii i Mazur przygotowani do sezonu

i

Autor: KPP Braniewo Wodniacy z Warmii i Mazur przygotowani do sezonu

wiadomości

Wodniacy z Warmii i Mazur przygotowani do sezonu

2024-04-29 10:58

Sezon żeglarski zbliża się wielkimi krokami. W tym okresie policjanci, tzw. „wodniacy” będą realizowali dodatkowe służby na akwenach wodnych. Wzorem lat ubiegłych patrole wypłyną, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą.

We Fromborku policjanci zwodowali łódź, dzięki której będą patrolować wody Zalewu Wiślanego oraz rzeki Pasłęki w nadchodzącym sezonie.

Podczas wodnych patroli przeszkoleni funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo nie tylko żeglarzy, ale także tych, którzy zdecydują spędzić wolne chwilę nad brzegiem. Teraz każdy korzystający ze sprzętu wodnego może spodziewać się policyjnych kontroli, w czasie których funkcjonariusze będą sprawdzali uprawnienia do kierowania jednostkami pływającymi oraz stan trzeźwości kierujących.

R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach. Policyjna łódź motorowa służy do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób. Jest ona dostosowana do tego, aby pełnić służbę na wodach morskich.

Bobra skusiła nowa promocja

Quiz dla wprawionych ogrodników. Czy rośliny Cię lubią, a Ty wiesz o nich wszystko? Za 7/10 bijemy brawo!

Pytanie 1 z 10
Która z poniższych roślin jest znana z intensywnie pachnących kwiatów?