Wola Lipowska będzie miała nową wiatę

i

Autor: Jakub Bornus - Wójt Gminy Braniewo Wola Lipowska będzie miała nową wiatę

inwestycje

Wola Lipowska będzie miała nową wiatę

2024-04-09 10:58

Dzięki determinacji Sołtysa Sołectwa Wola Lipowska Zbigniewa Bilskiego oraz samorządowców z Gminy Braniewo, w ramach programu " Małe Granty Sołeckie" przyznano dofinansowanie na zadanie pn. „Stworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku – budowa wiaty grillowej z wyposażeniem w Woli Lipowskiej”.

W ramach zadania powstanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna z wyposażeniem - ławkami, stolikami, panelami solarnymi na dachu wraz z oświetleniem LED i gniazdem USB wewnątrz oraz zagospodarowaniem terenu wokół wiaty - grill, stojak na rowery i zewnętrzna lampa solarna.

- Ta inwestycja będzie wyrazem zaangażowania społeczności lokalnej w realizację inicjatyw prowadzących do poprawy estetyki swojego najbliższego otoczenia. Obiekt będzie znajdował się też na szlaku gdzie chętnie poruszają się m.in. rowerzyści i spacerowicze, dlatego też będzie często pełnić rolę „przystanku” dla przemierzających urokliwe trasy terenu Gminy Braniewo - mówi Jakub Bornus, wójt Gminy Braniewo.

Całkowita wartość zadania to 50 tys złotych, z czego 25 tys złotych to wkład własny Gminy Braniewo, a pozostałe 25 tys złotych to kwota dofinansowania z programu Małe granty sołeckie.

Polecany artykuł:

Braniewo odzyska ratusz miejski
Barwy szczęścia. Przerażające odkrycie Basi i Tolka o chorobie Walerii

Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków komunistycznych. Kto?
Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?